Get Adobe Flash player

W Punkcie Pośrednictwa Pracy w Zawadzkiem odbyło się 18 czerwca ostatnie z cyklu zajęć dla beneficjentów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Tematem spotkania był Internet niezbędnym narzędziem w poszukiwaniu pracy. Na spotkaniu omówiono możliwości wykorzystania nowych metod i technik pozyskiwania informacji o pracodawcy i jego ofertach. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z adresami stron internetowych, na których można znaleźć oferty pracy oraz zostali zachęceni do regularnego ich odwiedzania. Wielokrotnie na zajęciach podkreślano, iż poszukiwanie pracy przez Internet daje możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, ale nie jest czynnością łatwą również wymaga cierpliwości i czasu przy wyszukiwaniu ofert i wysyłaniu swoich dokumentów aplikacyjnych.

Omówienie zagadnienia Internetu w poszukiwaniu pracy pokazuje jak wiele daje on swobody dostępu do informacji o sytuacji na rynku pracy.

Ponadto podczas spotkania była możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych i wspólne wyszukiwanie stron internetowych firm oraz portali internetowych z ofertami pracy.

13 i 18 czerwca br. pośrednik pracy Marta Żołnowska z Punktu Pośrednictwa Pracy  wraz z pedagogiem szkolnym z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem Panią Sylwią Pruską zorganizowały kampanię informacyjną dotyczącą realizacji ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Spotkania zorganizowane były dla młodzieży klas III, która niebawem kończy edukację w gimnazjum i staje przed wyborem dalszej ścieżki edukacji.

Głównym celem spotkań było zachęcenie jak największej liczby młodych osób do przystąpienia do projektu, poinformowaniu uczestników spotkania o możliwościach jakie daje projekt oraz jego zasadach uczestnictwa i możliwościach jakie stwarza.

W ramach promocji omówiono również cele i zasady funkcjonowania Punktu Pośrednictwa Pracy i zachęcono do korzystania z oferowanych usług pośrednictwa pracy. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach została poinformowana o ofertach pracy w okresie wakacyjnym oraz o zasadach rejestracji w PPP.

Więcej artykułów…

Bądź na bieżąco !

Chcesz być informowany o aktualnych ofertach pracy?

Chcesz brać udział w szkoleniach?

Zostaw kontakt poinformujemy Cię!

Regulamin